הלוואות למוגבלים

הלוואות למוגבלים בבנק

במקרה של הגבלה בחשבון יהיה לכם קשה מאוד להתנהל כלכלית. מצב שכזה שבו חזרו 10 שיקים בטווח של שינה עם הפרש של 15 יום בין השיק הראשון לאחרון גורר מצב של הגבלה אוטומטית בחשבון שלכם. הבנק לא יכול לבטל את ההגבלה אלא עם התערבות משפטית והוכחה באמצעות עורך דין שנגרם לכם עוול. בכל מקרה אחר תצטרכו לסבול משנה של הגבלה בחשבון וסימון בבנק ישראל ובדירוג האשראי שלכם דבר שעשוי להשליך גם על הקניית אשראי בעתיד הקרוב על ידי גופים שונים. הלוואי והסימון הייתה הבעיה היחידה במקרה של הגבלה בחשבון וכי יש הגבלות נוספות קשות במיוחד: החשבון המוגבל מבטל אוטומטית את מסגרת העו"ש שלכם, את כרטיסי האשראי המשויכים לחשבון ואת השיקים שלכם. גם שיקים שחילקתם שעתידים לרדת בחשבון בתקופת ההגבלה יחזרו אוטומטית ותצטרכו לספוג סימונים נוספים ועמלות כבדות נוספות של התשלומים החוזרים.

אז מה עושים במקרה כזה ואיך מתנהלים כלכלית?

התנהלות כלכלית בתקופת ההגבלה הנה מאתגרת במיוחד. ראשית חשוב ליצור קשר עם הגופים השונים שיש להם עוד שיקים שלכם שעומדים לרדת ולבקש מהם למשוך את השיקים שלא יחזרו ובתמורה תסדירו עמם את התשלומים במזומן. כדאי יהיה להעביר את המשכורת או ההכנסה שלכם לחשבון ניטרלי שאין בו מינוס כך שההכנסה שלכם לא תיבלע במינוס שכן כעת שאין מסגרת עו"ש תצטרכו להשתמש בכסף הזה לעמוד בהוצאות החודשיות שלכם. חשוב יהיה לעבוד על יצירת מקורות הכנסה נוספים. במידה ואתם מתקשים לעשות זאת ייתכן ותצטרכו לבחון הלוואה למוגבלים על מנת לעבור בשקט את התקופה הקשה.

הלוואות למוגבלים

איך נוכל לקבל הלוואות למוגבלים?

הלוואות למוגבלים לא יינתנו לכם על ידי הבנק ולכן תצטרכו לפנות לגופים חוץ בנקאיים שונים שיעניקו לכם את ההלוואה. אם הסימון לא פוגע אנושות בציון דירוג האשראי שלכם ייתכן מאוד וגופים חוץ בנקאיים שונים ישמחו עדיין להעניק לכם הלוואה. במקרה אחר תצטרכו להחתים ערבים, למשכן נכס או אפילו לחתום ערבון על חשבון קופת הגמל שלכם או פיקדון כלשהו מחיסכון הפנסיה שלכם. אם תרצו תוכלו לנסות את מזלכם בהלוואות חברתיות או הלוואות גמ"ח שיכולות להיות אופציה לא רעה גם כן.