השקעות למתחילים

השקעות גם למתחילים

רוצים להתחיל להשקיע בשוק ההון ואיך לכם מושג איפה להתחיל? חוששים לאבד את הכסף שלכם בשל חוסר ידע וניסיון? התחילו מלימוד השקעות למתחילים. היכן כדאי להשקיע? מאילו סכומים ניתן להתחיל? והאם כדאי לעבוד עם חברת השקעות בתחום?

האם כדאי לעבוד עם חברת השקעות בתחום?

חברת השקעות תהיה חברה ובה עובדים החיים יום יום את שוק ההון, התנודות השונות בשוק ואם מדובר בחברה גדולה היא גם עושה שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים כדי למדוד סטטיסטיקות ונתונים אודות מגמות השוק לפי ימים, שעות, שבועות, חודשים ושנים. כיום תצטרכו חברת השקעות כדי להתחיל להשקיע את הכספים שלכם בשוק ההון ולכן חשוב מאוד לשים את הכסף שלכם בידיים טובות אצל חברה מובילה ומומלצת. ישנן לא מעט כתבות ברחבי האינטרנט אודות חברות השקעות וההישגים שלהן בשנים האחרונות ולכן אתם רוצים לבדוק עם מי אתם משתפים פעולה כדי להיות רגועים יותר. אין השקעה בטוחה אך אתם רוצים לכל הפחות לשים את הכסף בחברה שידוע לכל שמביאה תוצאות.

איך כדאי להשקיע כמתחילים?

אם אתם מתחילים בתחום ההשקעות כדאי להתחיל להשקיע מסכומים קטנים, השקעות סולידיות עם סיכון נמוך. תנו לכסף שלכם לעבוד, גם אם זה בחיסכון הדרגתי. מכשיר השקעה מומלץ למשל יכול להיות קופת גמל להשקעה. מכשיר זה יאפשר לכם להפקיד עד 71 אלף שח בשנה לכל אדם במשפחה, למשוך את הכסף מתי שאתם רוצים ולבחון את מסלול ההשקעה שלכם ודרגת הסיכון. כמו כן תוכלו לזכות בהטבות מס עד פטור מלא אם תמשכו את הכסף כקצבה אחרי גיל 60.

השקעות למתחילים

השקעות בארץ או בחו"ל?

בכל תחום של השקעות שתיכנסו אליו תוכלו לבחור אם להשקיע בארץ או בחו"ל. גם בחו"ל תוכלו ליהנות ממסלולי השקעה שונים ולעתים יהיה מדובר בהשקעות יציבות וטובות אולם אם אתם מתחילים בתחום ואינכם יודעים מה לעשות כדאי יהיה להשקיע בשוק הישראלי עם חברה ישראלית ומבלי להיכנס להרפתקאות שאתם לא יכולים לאפשר לעצמכם.

השקעה לטווח קצר או ארוך?

לאחר שתעמיקו מעט בתחום מבחינת ידע וניסיון תוכלו לבחור אם להשקיע לטווח קצר או ארוך. בדרך כלל בהתחלה יהיה עדיף להשקיע לטווח הקצר וכמובן לדאוג לכך שההשקעה שלכם תהיה עם גמישות מלאה בנוגע לגובה ההשקעה ואפשרות משיכת הכספים שלכם. בסופו של דבר אתם רוצים להיות רגועים בכל הקשור להשקעות שלכם עד כמה שניתן ולכן אתם רוצים לקחת פחות סיכון, ליהנות מגמישות מקסימלית ולמשוך את הכספים מתי שאתם רוצים או בטווח קצר יחסית.

לסיכום; השקעות למתחילים עשויות להיות מבלבלות לעתים כיוון שיש הרבה מה ללמוד על תחום ההשקעות, צריך להחליט אם להשקיע בארץ או בחו"ל, להכשיר מכשירי השקעה שונים ולהחליט כמה כסף אנו רוצים להשקיע. זכרו כי אין השקעה בטוחה אולם תוכלו להפחית את הסיכון שלכם על ידי בחירה במכשיר השקעה סולידי יותר.