השקעות קטנות

השקעות קטנות – מתחילים מקטן

אנשים רבים נוטים לחשוב כי הם צריכים לחסוך הרבה מאוד כסף כדי להתחיל להשקיע אותו וליהנות מהתשואות. כיום יש מסלולי השקעה רבים ושונים המאפשרים לאנשים לבצע השקעות קטנות וליהנות  מהרווחים הצומחים לאורך הזמן. למעשה תוכלו להפיק סכומים חד פעמיים ו/או בהוראת קבע בהתאם לנוחות שלכם, לבחור בעצמכם את מידת הסיכון שתרצו לקחת וליהנות מהשקעה אפילו בסכומים קטנים של 100-200 שח בחודש ומעלה. החיסכון יכול להיות לטובת הילדים או לטובתכם, לטובת מסיבת בר מצווה, טיול לחו"ל, חיסכון ללימודים או חיסכון לטובת הפנסיה. מה שחשוב הוא שבזמן שאתם חוסכים לתת לכסף לעבוד עבורכם. כיום כבר לא צריך לחכות שיהיה לכם מספיק כסף כדי להשקיע אותו וכי תוכלו להתחיל גם מסכומים קטנים בהתאם לבחירה שלכם.

מה הכוונה השקעות קטנות?

השקעות קטנות הן סוג השקעה המאפשר לאנשים לבצע השקעה קטנה מדי חודש או בהפקדות חד פעמיות בהתאם לרצון שלהם ולאפשר להם לצבור סכום משמעותי לאורך הזמן. הכוונה היא לסוג של חיסכון המושקע בצורה נכונה כדי לאפשר לאותם אנשים ליהנות מתשואות על הכסף שלהם כבר מההפקדה הראשונה. תוכלו להפקיד סכום ראשוני ואז להפקיד סכום חודשי קטן בהוראת קבע, תוכלו להתחיל ישר מהוראת קבע בסכום קטן ותוכלו להפקיד גם סכומים גדולים יותר בהתאם ליכולת הכלכלית שלכם.

השקעות קטנות

להכין שטר ירוק ליום שחור:

חיסכון והשקעה באמצעות השקעות קטנות עוזר לאנשים רבים ומשפחות לשמור על יציבות כלכלית לאורך השנים. למעשה מדובר בסכומים קטנים המצטברים לאורך זמן לסכום משמעותי. כאשר אתם נתקלים בצורך להוצאה בלתי צפויה תוכלו להשתמש בכסף בהתאם לצרכים שלכם. זה יכול להיות רכב שהתקלקל, קנס שחטפתם, טיפול רפואי חס וחלילה ועוד. העובדה שיהיו לכם כספים בצד לשעת חירום יאפשרו לכם שקט נפשי וכלכלי להתמודד גם עם הוצאות לא צפויות שיהיו לאורך השנים. אז תנו לעצמכם קצת שקט והתחילו להשקיע בקטן.

אפיקי השקעה בסכומים קטנים:

  • קופת גמל להשקעה – מכשיר השקעה פופולארי ביותר המאפשר לאנשים לחסוך עד 71 אלף שקלים בשנה לכל בן משפחה. הגמישות מלאה ותוכלו להפקיד סכום חודשי קבוע או סכומים חד פעמיים בהתאם לרצון שלכם ולבחור את רמת הסיכון של ההשקעות שלכם. ניתן למשוך את הכספים בכך עת ואף לשנות מסלולי השקעה ללא עלות ובכל עת. אם תדחו את תשלומי מס רווח ההון תוכלו ליהנות מריבית דריבית ואם תמשכו את הכספים אחרי גיל 60 כקצבה תוכלו לזכות גם בפטור מלא על מיסי רווח ההון שלכם.
  • קרן נאמנות – סוג של סל השקעות המאופיין בדומה לקופת גמל להשקעה. בקרן נאמנות אין הגבלה על כמות הכסף שתפקידו במהלך השנה ויש קרנות נאמנות רבות ותוכלו לבחור את רמת הסיכון של ההשקעה שאתם רוצים.
  • קרן השתלמות – קרן המאפשרת לכם לחסוך בסכומים קטן ללא תשלום מס רווח הון כאשר אתם בוחרים את מסלול ההשקעה. ניתן להשקיע גם כשכירים כחלק משכר המשכורת שלכם וגם כעצמאיים.